O Spolku českých letců

Historie Spolku českých letců sahá do roku 2003 a za jeho založením stál Pavel Urban z Rudníku. Hrstku paraglidingových nadšenců vedl tehdy nejzkušenější Míra Fejt a díky této legalizaci mohlo vzniknout první oficiální paraglidingové startoviště v KRNAP.

Založení spolku s sebou přineslo spoustu výhod, ale také mnoho práce a odpovědnosti. V roce 2015 SČL vlastními silami zrekonstruoval původní startovací rampu, která již byla ve velmi žalostném stavu a v roce 2017 zakoupil původně pronajatý pozemek. Ten dodnes slouží jako přistávací plocha. Za pomoci tandem pilotů vzniklo na přistání prostorné parkoviště a příjemné zázemí nejen pro piloty, ale i pro doprovod tandemových pasažérů.

Provoz Spolku je hrazen převážně ze členských příspěvků a startovného, ale na tyto stavební úpravy by finance rozhodně nestačily. Proto jsme velmi rádi, že nám po boku stojí Svaz PG, LAA ČR a v neposlední řadě i firma GRADIENT, která již bohužel zanikla, ale bez ní bychom nebyli tam, kde jsme dnes.

Aktuálně má Spolek českých letců 20 členu a je otevřený všem paraglidingovým nadšencům. Pokud vás láká aktivně se podílet na chodu startoviště Černá hora, nebo jen půjdete okolo, neváhejte se mezi nás přijít podívat.

S přáním mnoha letových dnů na Černé hoře vás zdraví paraglidingový klub – Spolek českých letců.

Název: Spolek českých letců (SČL)
Sídlo spolku: Horní Branná 418, 512 36
Datum první registrace na MVČR: 15.03.2004
IČO: 26655756

Bankovní spojení Fio Bank – 2801625624/2010
Datová schránka: Zyax6o

Kontaktní e-mail:

Stanovy Spolku českých letců v pdf

 

 

Partneři

Direct Alpine s.r.o.Letecká amatérská asociace ČRIPCamLive Inc.
112Integrovaný záchranný systém
1210Horská služba ČR